MERAANŻJA


Feng shuiFENG SHUI

Feng shui jest nauką ścisłą traktującą o prawach energii.
Feng - kierunek, shui - woda - energia porusza się jak woda.


Klasyczne feng shui wywodzi się ze starożytnych Chin, a u jego podnóża leży kult przodków. W Chinach wierzono, że dobre pochowanie przodków jest korzystne nie tylko dla nich samych podczas podróży w zaświatach, ale wpływa też na jakość życia potomków, zwłaszcza wnuków. Początkowo eksperci FS zajmowali się „ustawianiem” grobowców, później zaczęto analizować i dostosowywać do człowieka domy, aby polepszyć jakość życia dla żywych. Różnica polega na tym, że w grobowym feng shui analiza oparta jest na osadzeniu grobowca, a w feng shui dla żywych na skierowaniu domu.

TAI CHI/ WIELKA JEDNOŚĆ / YIN-YANG


Znak Tai-chi to podstawa filozofii feng shui. Biała część oznacza męską energię YANG i nasłonecznioną stronę wzgórza, czarna część oznacza żeńską energię YIN i zacienioną stronę wzgórza. Jedno bez drugiego nie istnieje. Uzupełniają się wzajemnie. To przeciwieństwa które się przyciągają. Yang jest słońcem, yin księżycem, yang jest dniem - yin nocą, yang jest białe - yin czarne, yang jest jasne - yin ciemne, yang jest aktywne - yin bierne, yang jest silne - yin słabe, yang jest twarde - yin miękkie, yang jest mokre - yin suche, yang to kolory jaskrawe - yin pastelowe, yang oznacza się kreską ciągłą - yin przerywaną, yang jest ciepłe - yin zimne, Jedno dąży do drugiego. Są jak magnes.

FENG SHUI - sztuka oparta
na obserwacji praw przyrody


Feng shui nie ma nic wspólnego z żadną religią, albowiem w Chinach religii nie było. Sztuka ta oparta jest na obserwacji praw przyrody (taoizm - filozofia przyrody).

BAGUA - 8 trygramów,
Magiczny kwadrat Lo Shu

Podstawą jest kwadrat magiczny Lo Shu, który dzieli każdą przestrzeń (kontynent, kraj, działka, dom, mieszkanie, pokój) na 9 pałaców. 8 pałaców zajmuje określony kierunek geograficzny i przypisane mu są konkretni członkowie rodziny, żywioły i funkcje. Centrum jest w środku i nie jest brane pod uwagę.

Magiczny kwadrat jest tak zbudowany, że suma cyfr w pionie, poziomie czy po skosie zawsze wynosi 15.

4 spośród 9 pól są korzystne dla ludzi grupy wschód, kolejne 4 są korzystne dla ludzi grupy zachód, a pole centralne jest neutralne.

Grupa wschód, grupa zachód


O tym, czy należymy do grupy wschód, czy zachód decyduje nasz rok urodzenia i płeć - na podstawie tych danych oblicza się numer Gua każdej osoby.
Numery 1, 3, 4 i 9 należą do grupy wschód, a numery 2, 6, 7 i 8 do grupy zachód.

Korzystne kierunki


Dobre Feng shui to sytuacja kiedy pracuję i śpię w korzystnym dla mnie kierunku, gotuję na piecu/kuchni skierowanej w korzystnym dla mnie kierunku, zajmuję w domu/mieszkaniu rejony korzystne dla mojej grupy, a w rejonach niekorzystnych lokalizuję pomieszczenia, w których przebywa się krótko (łazienka, toaleta, kuchnia, spiżarnia, garderoba, schowek).

Jednym z najważniejszych tabu w feng shui jest, aby w strefie horoskopowej żadnego z członków rodziny nie było w domu toalety ani pieca, gdyż ta osoba może chorować. Strefa horoskopowa każdego ze zwierząt na kompasie ma tylko 15 stopni, więc można tego uniknąć - najlepiej zrobić to już przy projektowaniu domu. Jeśli jest to sytuacja już zastana możemy przenieść WC lub zastosować remedia.

Kalendarz solarny i lunarny


Aby prawidłowo zastosować powyższe zasady należy skorzystać z profesjonalnej porady konsultanta feng shui. W Chinach korzysta się z 2 kalendarzy (solarnego i lunarnego) i trzeba wiedzieć, który kalendarz stosować do danej techniki, a kalkulatory, czy aplikacje dostępne w internecie często zawierają błędy. Nieprawidłowo wykonane Feng shui na pewno nas nie wesprze, a może nawet szkodzić.

Jak rozpoznać rzetelnego
konsultanta Feng shui?

Pytajcie, gdzie się uczył, jak można to zweryfikować, czy pracuje z kompasem, czy stosuje technikę Wędrującej Gwiazdy, techniki wodne i górskie, jaki zakres obejmuje konsultacja?

Dobrze wykonana konsultacja wskaże wszystkim mieszkańcom ich numery Gua, grupę, korzystne kierunki spania, gotowania, pracy, odpoczynku, miejsce przy stole, kolory ścian jakie należy zastosować w konkretnych pomieszczeniach, remedia, inne zalecenia oraz kierunki niekorzystne.

Konsultacja Feng shui


Do przygotowania analizy Feng shui mieszkania, domu, biura, budynku komercyjnego potrzebuję: rok budowy budynku / rok zasiedlenia, imiona i daty urodzenia mieszkańców z określeniem pozycji w rodzinie, firmie oraz plan lokalu z zaznaczeniem lokalizacji mieszkania w budynku.

Gromadzenie
danych

Wizja
lokalna

Pomiary
kompasem

Analiza
Feng shui

  • Umawiamy się na wizję lokalną i konsultację.
  • Robię kompasem pomiar skierowania całego budynku, sprawdzam strefy horoskopowe mieszkańców, kierunek łóżka, pieca itd., weryfikuję czy nie ma zagrożeń zewnętrznych i wewnętrznych, weryfikuję, które części domu/mieszkania są zajmowane przez poszczególnych mieszkańców (czasami najprościej jest zamienić się na pokoje z drugą osobą).
  • Bardzo ważna jest rozmowa o historii budynku, miejsca. Istotne są zwłaszcza remonty, podczas których wymieniono co najmniej 1/3 dachu.
  • Jeśli nie ma możliwości przeprowadzenia wizji lokalnej (pandemia, zbyt duża odległość, inny kraj) wtedy proszę o zdjęcia mieszkania, domu wraz ze zdjęciami z widokiem z okna w różnych kierunkach oraz dokładny adres budynku, aby zlokalizować go na mapach i zmierzyć skierowanie.
  • Czas wykonania konsultacji - staram się podjąć działanie jak najszybciej - zwykle trwa to do kilku dni. Konsultację dostarczam w pliku pdf pocztą elektroniczną lub wysyłam (do uzgodnienia).
  • Terytorium działania - bez ograniczeń - do uzgodnienia.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

WYPEŁNIJ FORMULARZ